На «Бетон комплексі» відбулося засідання робочого комітету «Фінанси» всеукраїнської спілки виробників будматеріалів

09.09.14

28 серпня 2014 року на підприємстві ТОВ «Бетон Комплекс», що входить до складу ПБГ «Ковальська», відбулося розширене засідання Робочої групи «Фінанси» Громадського об’єднання «Всеукраїнська спілка виробників будівельних матеріалів», у якій прийняли участь керівний склад та власники провідних підприємств, фінансових установ, торгових мереж і асоціацій України.

Темою зустрічі стало питання організації фінансових потоків та розрахунків в галузі будівельних матеріалів у сучасних умовах АТО і економічної кризи.

Під час зустрічі були розкриті питання щодо:

– ведення бізнесу з підприємствами Криму в період окупації (умови, розрахунки, товарні потоки, робота логістичної системи);

– фінансового функціонування експортно-імпортних операцій підприємств-виробників будматеріалів (країни ЄС, РФ, Близький Схід, країни Азії) в даних умовах;

– механізму стимулювання інвестицій в галузь, робота з міжнародними фінансовими установами та кредиторами, валютне регулювання для експортерів та ін.

Серед запрошених гостей, свою присутність засвідчили:

Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів І.М. Салій

Президент ПБГ «Ковальська» О.С. Пилипенко

Президент групи компаній «Герц» О.С. Ротов

Президент Української асоціації кераміки В.І. Рева

Виконавчий секретар «Будівельної Палати України» І.О. Сінгаєвський 

Директор Департаменту нормативно-методичного забезпечення промислового і цивільного будівництва, будіндустрії та виробництва будівельних матеріалів Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України І.Є. Новак та ін.

Модератором зустрічі, вже традиційно, виступив Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів І.М. Салій, який власне і розпочав засідання з загального огляду стану економіки в нинішній ситуації, наголосивши на суттєвому погіршенні показників виробництва і реалізації будівельних матеріалів.

Президент ПБГ «Ковальська» О.С. Пилипенко, в свою чергу, розповів про ситуацію на підприємствах Групи, чим вони живуть і які заходи на озброєнні:

«Ми постійно слідкуємо за ситуацією в країні і аналізуємо щодня умови, в яких вимушені согодні працювати. Наша цінова політика відносно продукції, яку виготовляємо, має стриманий характер. Балансуючи на межі собівартості, чітко розуміємо, що в гонитві за нестримним зростанням курсу іноземної валюти, відповідне підняття цін у гривні призведе до суттєвого спаду купівельної спроможності внутрішнього споживача. Разом з тим, зростання цін на нашу продукцію, яке можливе найближчим часом, має сприйматися, як умова існування в цей складний час.

І це має бути зрозумілим, адже ми дотримуємося стабільності у виплаті заробітної плати, соціальних дотацій, підтримки наших бійців-заводчан, у створенні додаткових робочих місць, зокрема для біженців із постраждалих регіонів. Разом із тим, ми слідкуємо за якістю продукції, що виготовляється, продовжуємо модернізацію підприємств і покращуємо умови праці.

Наразі, Інноваційно-технологічний центр, який створено на базі заводу «Бетон Комплекс», плідно працює над удосконаленням технологій виготовлення, створенням нових і покращенням існуючих рецептур, аби відповідати вимогам сертифікації Євросоюзу і бути конкурентоспроможними на європейському ринку.

Щодо ринку нерухомості, слід відмітити суттєвий спад попиту, адже фінансові можливості нашого інвестора перетнули ту межу, коли люди думають не про купівлю нової квартири, а про те, чи буде завтра за що утримувати сім’ю.

Та з огляду на це, зазначу, що ми повністю виконуємо взяті на себе зобов’язання щодо строків завершення будівництва ЖК «Зелений Острів-2», і в же найближчим часом, наші інвестори зможуть отримати ключі від власних квартир. На хорошій стадії готовності ЖК «Паркова Вежа», яку планується ввести в експлуатацію у III кв. 2015 року.

В планах на 2014 рік було реалізувати ще декілька проектів житлової нерухомості, проте ситуація нажаль цьому не сприяє. Як і не сприяє будівництву нових об’єктів муніципального і комерційного призначення.

Разом з тим, ми сповненні рішучості не зупинятися, а йти тільки уперед. Адже хто, як не ми власноруч маємо виборювати сьогодні місце під сонцем».     

Не менш змістовними і цікавими стали доклади Президента групи компаній «Герц» О.С. Ротова, Президента Української асоціації кераміки В.І. Реви, поділився досвідом та ситуацією в регіонах відносно стану мережі магазинів DIY «Епіцентр-К» і радник генерального директора Симоненко Ю. А. 

По закінченню всіх було запрошено на фуршет, де у дружньому спілкуванні гості могли познайомити ближче, більш детально розкрити суть питань, що розглядалися  під час конференції.

Наприкінці засідання, для бажаючих, була організована екскурсія по підприємствам «Бетон Комплекс» та «Термінал-М».

Результатом зустрічі стала підготовка одного із звернень до Президента України із наголошенням на терміновості введення у дію Законопроекту №4032а «Про податковий та митний контроль у вільній економічній зоні Криму та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», який прийнятий Верховною Радою України у другому читанні та знаходиться на підписанні у Президента України, але до цього часу не введений у дію.

Адже існуюча ситуація з неврегульованим статусом Криму з точки зору застосування платіжних систем, податкової та правової юрисдикції суб'єктів підприємницької діяльності призводить до невиправданих збитків та організаційних ускладнень.

Експерти Спілки відзначають, що законопроект має певні дискусійні позиції, які після набуття практики його застосування можна буде врегулювати змінами до закону.

 


Прес-служба Асоціації «Промислово-будівельна група «Ковальська»

тел./факс: (044) 591-70-44