ПРЕС-БРИФІНГ ПБГ «КОВАЛЬСЬКА»: 60 РОКІВ БУДУЄМО УКРАЇНУ

25.03.16

«Незалежно від економічної ситуації, ми будуємо міста»

ПБГ «Ковальська»


23 березня 2016 року в рамках виставки InterBuildExpo-2016 пройшов прес-брифінг, присвячений 60-річному ювілею ПБГ «Ковальська». Головні спікери брифінгу – перші особи ПБГ «Ковальська»: Президент Олександр Пилипенко і Генеральний директор Сергій Пилипенко, розповіли про історію компанії у розрізі шести епох, поділились своїм баченням сучасної ситуації на українському та світовому будівельному ринку.

На відкритті стенду було презентовано нове обличчя Групи. За словами Генерального директора, Сергія Пилипенко, кубічний стиль нового логотипу найбільш точно відображає сьогоднішній формат Групи «Ковальська» – наявність шести базових «блоків» – її напрямків діяльності, і власне суть – компанія-конструктор країни, яка будує сучасну Україну. Його слова підтвердив Сергій Гайдай, директор зі стратегічного розвитку ТОВ «Соціально-інжинірінгової агенції «Гайдайком», яка, власне, і розробила новий логотип.

Президент компанії Олександр Пилипенко, як людина, яка почала на підприємстві із рядового працівника ремонтно-будівельного цеху і, фактично, розвивалася разом із «Ковальською», відмітив, що підприємство із моменту заснування (1956 р.) і до сьогодні завжди було сучасником епохи. «Ми першими поставили на виробничі рейки реалізацію найактуальнішої повоєнної програми – відбудову держави й індустріалізацію житлового будівництва, – розповів він. – Зробив це перший у Києві завод залізобетонних конструкцій №3 – саме з нього і виросла ПБГ «Ковальська».

Завод забезпечував будматеріалами всю Україну. Навіть в період застою виробництво еволюціонувало. У 70-тих було побудовано два надпотужних для того часу бетонозмішувальних вузли загальною продуктивністю 1000 куб. м на добу. У 1982 році завод очолила Світлана Ковальська – прогресивна жінка і талановитий керівник.

«Світлани Ковальської не стало у 1993 році, – розповів О. Пилипенко. – Того ж року за ініціативою колективу було підготовлено звернення про перейменування заводу ЗБК №3 комбінату №1 на завод імені Світлани Ковальської. Ініціатором пропозиції був я. Восени Київська міська рада схвалила пропозицію. А у 2006-му, коли вже велика корпорація отримувала юридичне оформлення, керівництво вирішило зберегти назву «Ковальська», як символ, як памʼять про людину, з якої все почалося».

У кінці 90-х підприємство першим в Києві розпочало виробництво тротуарної плитки. Новатором компанія стала і у виробництві залізобетону, запровадивши на початку 2000-х масштабне постачання залізобетонних виробів по Україні. Зростаючий попит на актуальну продукції став стимулом для розширення виробництва. У цей же час було придбано Омелянівський кар’єр, викуплені заводи-банкроти. Ці підприємства отримали нове життя, а кияни – робочі місця.

«Нам вдалося створити не просто підприємство, а потужну Групу з цивілізованим підходом. Починаючи з 1993 року і до сьогодні співробітники стабільно, без жодної затримки двічі на місяць отримують зарплату, – розповів Президент компанії. – Незважаючи на кризу, заробітна плата постійно збільшується, а наші ветерани отримують гідну пенсію – від 3000 до 5000 грн.». Саме у забезпеченні робочими місцями спікер вбачає основу успіху компанії.

На останок Президент зауважив, що відчуває особливу гордість за те, що в «Ковальській» працюють цілі династії. «І я не виключення», – зазначив О. Пилипенко, передавши слово сину – Генеральному директору ПБГ «Ковальська», Сергію Пилипенко, який як і батько починав з азів. Саме нововведення С. Пилипенко і привели Групу до її сучасної, вертикально-інтегрованої структури.

З цього приводу Пилипенко-молодший зазначив: «Я почав працювати в «Ковальській» у якості робітника ремонтно-будівельного цеху ще під час університетської практики. Пізніше я поїхав на практику до багатопрофільного європейського будівельного підприємства «Royal Stone» в Дубліні. Там і перейняв новаторські ідеї. А ставши генеральним директором, почав втілювати їх у життя. Так і виникла сучасна «Ковальська» – компанія з вертикально-інтегрованою структурою, яка має повний цикл виробництва: від видобутку якісного граніту на власних кар'єрах до будівництва «під ключ».

У ході доповіді Сергій Пилипенко неодноразово акцентував увагу на тому, що будь-яка промислова компанія – це невід'ємна частина розвитку країни. На його думку, кожна корпорація є вагомим елементом сучасної економічної ситуації держави і абстрагуватися від правил системи – бути осторонь містобудівного процесу. Подібна привʼязка має слугувати стимулом до саморозвитку будівельних компаній в руслі загального розвитку нашої держави.

«Наш ювілей – це ще й привід нагадати, що в Україні є національні виробники, яких по праву можна назвати фундаторами економіки. Наявність власних матеріалів, за якість яких ми відповідаємо, а також сучасного будівельного комплексу і професійного колективу, забезпечує відповідну стійкість до кризи. Фактично, ми незалежні від діяльності підрядників або партнерів. Такий корпоративний інститут – це один із важливих державних резервів».

Як висновок, Сергій Пилипенко зауважив, що ПБГ «Ковальська» є справжнім конструктором українських міст у їхньому сучасному вигляді, адже приймає участю практично у кожному другому будівельному проекті.

«Більшість людей вважають, що «Ковальська» – це бетон. Але реальний продукт компанії – це будинки, мікрорайони і навіть міста. Так, ми допомагаємо будувати міста – те, чого так не вистачає країні. Саме сучасне місто є показником реального відродження України. А інструментом для цього відродження стане ПБГ «Ковальська».Прес-служба Асоціації «Промислово-будівельна група «Ковальська»,

тел./факс: (044) 591-70-44