УВАГА! НА БУДІВЕЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦЮЮТЬ ШАХРАЇ

29.05.15

За останні кілька днів працівники ГУМВС Києва та Вінниці зареєстрували ряд фактів скоєння шахрайства у сфері продажу бетонної продукції.

Так, 25 травня 2015 року у компанію ТОВ «ОЛПА» (дилер ПБГ «Ковальська») звернувся начебто менеджер відділу збуту ТОВ «Бетон Комплекс» (підприємство у складі ПБГ «Ковальська») в особі Кирила Кравцова із комерційною пропозицією придбати бетону продукцію широкого асортименту із досить вигідною знижкою – 33%.

Така вигідна пропозиція звісно була прийнята, а на електронну адресу отримано рахунок-фактуру на бланку з логотипом «Бетон від Ковальської» та назвою заводу ТОВ «Бетон-Комплекс». Ніби все правильно. Проте керівництво ТОВ «ОЛПА» звернуло увагу на деякі відмінності – між словами назви стояв дефіс «Бетон-Комплекс», а у заголовку контактної довідки було відмічено: «УВАГА! ЗМІНЕНО РЕКВІЗИТИ».

Уважність керівництва дозволила запобігти скоєнню злочина. А міліцією розпочате досудове розслідування за ознаками шахрайства, передбаченого ст.190 ч.1 КК України. 

У подібну ситуацію 26 травня 2015 року потрапила і компанія ТОВ ЗБ «Постач Комплекс» (постійний замовник ТОВ «Бетон Комплекс»), із фіксацією спроби отримання коштів на рахунок фірми-двійника ТОВ «Бетон-Комплекс».

Створення неіснуючих підприємств, які або зовсім ніде не зареєстровані, або є двійниками наявних компаній використовуються, найчастіше, для швидких злочинних фінансових операцій. Інформуючи про такі факти, Промислово-будівельна група «Ковальська» закликає своїх клієнтів запам’ятати головні правила, дотримуючись яких, можна уникнути шахрайства:


–    якщо вам телефонують нібито з підприємств ПБГ «Ковальська»* і пропонують товар зі значною знижкою – запитайте, коли і в яке відділення ви можете звернутися для оформлення замовлення особисто, а не за телефоном;


–    у разі надходження «пропозицій» на придбання продукції зі значною знижкою від імені підприємств ПБГ «Ковальська» обов’язково дізнайтеся у керівництва того чи іншого підприємства, чи дійсно це так;


–    якщо ви вже перерахували кошти на рахунок шахраїв, негайно зверніться у міліцію.


* Нагадаємо, що до складу ПБГ «Ковальська» входять наступні підприємства:

ПАТ «ЗЗБК ім. С. Ковальської»;

ТОВ «Бетон Комплекс»;

ТОВ «Бетон Сервіс»;

ТОВ «Автобудкомплекс-К»;

ПАТ «Дарницький ЗЗБК»;

ПАТ «Будіндустрія»;

ПрАТ «Термінал-М».


Прес-служба Асоціації «Промислово-будівельна група «Ковальська»

тел./факс: (044) 591-70-44